Araştırma ve Geliştirme

Ortadoğu Rulman Sanayi müşteri ihtiyaçlarını ve taleplerini dikkate alarak, mümkün olan en yüksek kalitede rulmanların üretilmesi için araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Ortadoğu Rulman Sanayi bünyesinde TÜBİTAK ve Avrupa Birliği (Framework Programme) çerçevesince 1991 yılından bu yana tasarım, ürün ve proses iyileştirme ve geliştirilmesi amacıyla araştırma ve geliştirme projeleri yürütülmektedir.

2009'da Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı tarafından 5746 sayılı yasa kapsamında Ar-Ge Merkezi Belgesi alınmış ve ORS Ar-Ge Merkezi kurulmuştur.

Bu hedefe uygun olarak,
Ortadoğu Rulman Sanayinin marka imajını geliştirmek,
ARGE faaliyetlerini ileri teknolojilerle donanmış mühendislik hizmetleri ile desteklemek,
Yeni bilgiler edinmek için deneysel, teorik temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak,
Araştırmaların kazanımlarından yararlanarak yeni malzemeler, yeni prosesler ve yeni süreçler geliştirmek, mevcut mamullerin ve proseslerin özelliklerini iyileştirmek,
Otomotiv ve beyaz eşya sektörünün daha çevre dostu ürünler üretmesinde ve emisyon değerlerinin düşürülmesinde katkıda bulunacak enerji verimli ve hafifletilmiş ürün geliştirmek,
Ortadoğu Rulman Sanayinin fikri ve sinai mülkiyet haklarını yöneterek dış pazarlarda rekabetçi bir konuma yükseltmek, Ortadoğu Rulman Sanayinin ARGE Stratejisi olarak belirlenmiştir.