ORS'de Staj

Covid-19 salgınının devam etmesi ve vaka sayılarının halen yüksek olması, sizin / çalışanlarımızın sağlığının korunması ve fabrikamızın Temmuz-Ağustos aylarında 21 gün yıllık bakıma girmesi nedeniyle kapalı olacağından, 2021 yılı yaz stajlarının ve işyeri eğitimi uygulamalarının ORS Yönetimi tarafından yaptırılmaması kararı alınmıştır.

Fabrikamıza staj başvurusunda bulunan/bulunacak değerli öğrencilere üzülerek bildiririz.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek rulman sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer almış ORTADOĞU RULMAN SAN. ve TİC. A.Ş. olarak; hızla gelişen ekonomik sistemde, sanayi sektörümüzün hak ettiği yerini almasına ve küresel rekabet gücüne ulaşabilmesine katkı sağlayacak nitelikli işgücünün yetiştirilmesi amacıyla, teknolojik alt yapıya sahip üretim tesisimizde, yeterli ve etkin akademik eğitim almış üniversite ve orta öğretim öğrencilerine staj ve beceri eğitimi olanağı sağlamaktadır. Öğrencilerin beceri ve uygulama yönünden gelişimlerine destek vererek, iş hayatına hazırlamayı hedeflerken hem başarılı öğrencileri bünyemize kazandırmak hem de öğrencilerimize önemli tecrübeler sağlamak diğer hedeflerimiz arasındadır.


ORS' de stajlar, yaz ve kış dönemi olmak üzere iki dönemde yapılmaktadır. Yaz dönemi stajları minimum 30, maksimum 45 gün süre ile yapılır. Yaz staj dönemi Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsamaktadır ve üniversite öğrencileri bu kapsamda değerlendirilir. Kış döneminde ise meslek lisesi öğrencilerine kabul edilmektedir. Gelen staj taleplerine ve fabrikamızın stajyer kontenjanına bağlı olarak üniversite öğrencilerinin staj talepleri değerlendirilmektedir.


İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından, staj başvurusu yapan adaylar arasından değerlendirmeler yapılarak, okul bölümleri ORS'de staj yapmaya uygun olan adayların staj başvuruları kabul edilir.


Başvurusu Kabul Edilen Öğrencilerden İstenecek Belgeler:

• Öğretim kurumu tarafından yapılan sigorta giriş bildirgesi
• Öğrenim görülen yerden/Okulunuzun web sayfasından alınacak Staj Sicil Fişi (Staj Değerlendirme Formu)
• Öğrenim görülen yerden alınacak resmi staj yapabilir belgesi
• 1 adet T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdan fotokopisi
• 1 adet fotoğraf


Stajyerlere Sağlanacak İmkanlar

• Stajyer öğrenciler ORS' nin yemek hizmetlerden faydalanabileceklerdir.
• Ulaşım stajyer öğrencinin kendi imkanları ile sağlanacaktır.
• Kanuni bir hakka veya İşyeri Uygulamaları Yönetmeliğine bağlı olarak yapılmakta olan yardımlardan stajyer öğrenciler istifade edemezler.
• Özel işyerleri ile stajyerler arasındaki münasebet bir hizmet ve iş akdi niteliğinde olmayıp bir eğitim ilişkisinden ibarettir (Stajyerler hakkında 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri uygulanmaz. 5510 sayılı Kanun uyarınca yüksek öğrenim sırasında zorunlu staja tâbi tutulan öğrenciler için sigorta, öğrenim gördükleri yüksek öğretim kurumu tarafından ödenecektir).


Staj Başvuru Sonuçları

Sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz.