• 31.01.2014

28.000 m² lik yeni imalat binamız faaliyete geçti

2009 yılında tüm dünyada çok yoğun bir şekilde hissedilen büyük global krizin hemen ardından 2011 yılından itibaren piyasalar süratle canlanarak global bir talep patlaması oluşturdu. Her zaman olduğu gibi bu gelişmeleri dikkatle takip eden ORS, artan talebe uygun olarak imalat kapasitesini % 40 kadar artırma kararı aldı. Ancak mevcut imalat binalarımızda yeterli boş alan olmadığından, bu kapasite artışı için ilave yeni bir imalat binasına ihtiyaç duyuldu.
Gerekli planlamalar ve proje alternatiflerinin değerlendirilmesinin ardından 2011 yılı ortalarında 28.000 m² lik bir kapalı imalat alanı için karar verildi ve inşaat başlatıldı. Prefabrik betonarme konstrüksiyon ve metal sandviç panellerden oluşan bu bina ve tüm alt yapısı 2012 yılı sonunda tamamlandı. Destek tesisleri, havalandırma, elektrifikasyon, aydınlatma, basınçlı hava, emülsiyon filtreleme ve her türlü ISG gereksinimi gibi merkezi birimler yerlerine monte edilip, test edildi ve devreye alındı.
İnşaat faaliyetine paralel olarak sipariş edilen imalat tezgahlarının hemen hepsi ORS'ye ulaşınca bu yeni binaya yerleştirilip, faal hale getirildiler. İlaveten mevcut seri üretim hatlarından bazıları da 2013 yılı boyunca yürüyen imalatı aksatmayacak şekilde bu yeni binaya taşınarak devreye alındılar.
İlerideki yılların ihtiyacına göre 40.000 m² ye kadar büyütülebilecek, son derece yalın ve fonksiyonel tasarlanan bu imalat binasında sadece yüksek adetli rulman bileziklerinin seri imalat şartlarında taşlanması, otomatik hatlarda rulman olarak montajı ve son kontrolü yapılmaktadır.
Böylece, 2014 yılı başından itibaren 28.000 m² lik yeni imalat binamız tamamen faaliyete geçmiş ve toplam kapalı imalat alanımız da 100.000 m² olmuştur.

© Copyright 2017 ORS