Üretim Süreçleri

Sıcak Dövme
200, 380 ve 900 tonluk güce kadar uygulayabilen yüksek hıza sahip otomatik sıcak dövme tezgahları indüksiyonla 1000 ºC üstünde ısıtılan çubuklarla beslenir. Malzemenin çapına göre saniyede 1 veya 2 parça şekillendirilir.

Kesme
Dövme işlemi gerçekleştirilemeyecek kadar büyük çaplardaki ürünlerin imalatı için belirlenen standartlara uygun olarak kesilen boru malzemelerden imalatın ilerleyen süreçleri için gerekli bilezikler elde edilir.

Küreselleştirme
İlerleyen imalat süreçleri için gerekli olan homojen mikro yapı dövülmüş bileziklerin ısıya tabi tutulması ile elde edilir.

Ovalama
Dövülmüş ve ısıya tabi tutulmuş bileziklerin çapları ovalama operasyonu ile genişletilir.
Bu operasyon, bileziklerin bütün kısımlarının homojen bir şekilde genişlemesini ve malzemenin mekanik özelliklerinin gelişmesini sağlar.

Tornalama
Tornalama imalat süreci, CNC makineler ve tek milli torna hatları aracılığıyla gerçekleştirilir.

Isıl İşlem
Malzemenin uzun bir servis ömrüne sahip olmasını garanti etmek için, bilezikler özel dizayn edilmiş olan kontrollü atmosferik fırınlarda ısıya tabi tutulur.

Presleme
Kafesler ve kapaklar, derin çekilmiş şerit bantlardan tam otomatik presleme istasyonlarında üretilir. Rotofiniş operasyonu ile çapaklar temizlenir.

Taşlama
Bileziklerin ebatsal ve işlevsel hassasiyeti yanak, dış çap, iç çap ve yuvarlanma yollarının taşlama ve süper finişi yoluyla elde edilir. Toleranslar micron seviyesinde ölçülür.

Montaj
Rulman bileşenleri gerekli parametreler için %100 kontrol içeren tam otomatik hatlarda monte edilirler. İç ve dış bilezik eşleşmesinden sonra, bilyeler yerleştirilir, kafesler yerleştirilip perçinlenir ve son olarak kapaklar ve keçeler yerleştirilir. Üretilen rulman %100 teste tabi tutulur, son işlemden önce son kontrolden geçirilir ve konzervasyon sıvısı ile konzerve edilir.

Paketleme
İmalat sürecinin son kademesi müşteri gereksinimleri doğrultusunda paketleme operasyonudur. Müşteri ihtiyaçlarına en uygun şekilde karşılık veren standart veya özel paketleme uygulanır.